ازدواج های سیاسی بازهم نتیجه داد!!

هدف از اعطای این بورس تحصیلی کمک به دانشجویان نیازمند کشورهای در حال توسعه است و بر همین اساس، اعطای آن به دختر بردار رئیس‌جمهور ایران که وضع مالی مناسبی دارد، تعجب‌برانگیز است. به نوشته این سایت آمریکایی، مریم فریدون در شعبه لندن دویچه بانک مشغول به کار هم شده است.

SajjadKhoshroo

شوهر مریم فریدون پسر سفیر جدید ایران در سوئیس است که هم‌اینک در دانشگاه آکسفورد در مقطع دکترا مشغول به تحصیل است.

khoshroobern

SajjadKhoshroo1

SajjadKhoshroo2

در اوایل شروع به کار دولت یازدهم و برکناری گسترده مدیران، نماینده ایران در سازمان ملل نیز برکنار شد دولت حسن روحانی پیش از این تاکید کرده بود که حمید ابوطالبی «نماینده قطعی» جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد است و تهران گزینه دیگری برای این مقام ندارد.

آمریکا، حمید ابوطالبی را به دست داشتن در گروگان‌گیری کارکنان لانه جاسوسی در سال ۱۳۵۸ متهم کرده است.

از این رو کنگره آمریکا قانونی را به تصویب رسانده و از دولت باراک اوباما خواسته بود که از صدور ویزا برای آقای ابوطالبی خودداری کند. این قانون به امضای باراک اوباما نیز رسیده است، اما ایران اقدام دولت آمریکا را «نقض قوانین بین‌المللی» دانسته و به سازمان ملل متحد شکایت برده است.

«کمیته روابط با کشور میزبان» سازمان ملل متحد که به شکایت ایران در این زمینه رسیدگی می‌کند، این مورد را «منحصر به‌فرد» توصیف کرده است، اما بر اساس گزارش‌ها هنوز تصمیمی در این زمینه نگرفته است.

حمید ابوطالبی، اتهام دست داشتن در اتفاقات لانه جاسوسی آبان ۱۳۵۸ را رد می‌کند و می‌گوید که پس از گروگان‌گیری یک‌ بار به عنوان مترجم نماینده پاپ در سفارت آمریکا در تهران حضور یافته است.

امیر حسین ثابتی در این زمینه می نویسد: رییس جمهوری که آمده بود تا اعتبار را به پاسپورت ایرانی بازگرداند، حتی نتوانست معاون سیاسی دفتر خودش را به عنوان نماینده ایران راهی آمریکا کند و آمریکایی ها که در این یک سال فهمیده اند به خاطر انفعال در دیپلماسی دولت یازدهم، علاوه بر افزایش تحریم ها باید تحقیرها را هم علیه ایران زیاد کنند، به حمید ابوطالبی ویزای ورود به خاک کشورشان را ندادند.

حالا غلامعلی خوشرو (پدر داماد حسین فریدون) به عنوان نماینده جدید ایران در سازمان ملل معرفی شده تا در عمل مشخص شود آمریکایی ها فهمیده اند دولت روحانی «تحت فشارها» تصمیم گیری می کند و اگر بر سر هر موضوعی به آن فشار وارد شود نهایتا عقب نشنینی می کند.

و نگرانی ما امروز بیشتر از هر زمان دیگری است، چون جریانی که در برابر «تحقیرها» اینطور عقب نشینی می کند و با همه ادعاها و قدم زنی هایش با جان کری نمی تواند یک «ویزا» برای نماینده ایران در سازمان ملل بگیرد، چطور می خواهد تحت فشار «تحریم ها» عقب نشینی نکند و از «حقوق بدیهی ملت» در عرصه هسته ای و ... پاسداری کند؟

 

به نقل از پارس نیوز  پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۳ 

/ 0 نظر / 25 بازدید